Dr Kamila Matthies, LL.M.

Prawo karne międzynarodowe

Nasza oferta. Sprawdź jak możemy Ci pomóc!

To co nas wyróżnia na rynku usług prawniczych to nasza specjalizacja w sprawach z zakresu prawa karnego międzynarodowego. Nasza dwujęzyczność oraz znajomość dwóch systemów prawnych: niemieckiego i polskiego pozwala nam na skuteczne reprezentowanie naszych klientów w sprawach z zakresu międzynarodowej współpracy w sprawach karnych.

W ramach naszej oferty zajmujemy się przede wszystkim prowadzeniem obrony w związku z wydaniem Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA). Jeśli zatem wiesz, że jesteś ścigany ENA skontaktuj się z nami! Zajmiemy się Twoją sprawą i sprawdzimy czy przekazanie do innego kraju jest dopuszczalne i zgodne z prawem (zob. oferta dla osoby ściganej).

Możemy pomóc Ci zarówno w sytuacji, kiedy zostałeś złapany na terenie Niemiec z uwagi na wystawienie ENA przez inne państwo UE (np. Polskę) oraz również wtedy kiedy Niemcy wystawili za Tobą nakaz aresztowania i masz być tam przekazany z innego państwa.

Prowadzimy również sprawy związane z ekstradycją z Niemiec do innego państwa spoza UE oraz odwrotnie.

Naszą specjalizacją są również sprawy związane z przekazaniem wykonania kary orzeczonej na terenie Niemiec do innego kraju UE lub spoza UE.

Zajmujemy się również wszystkimi innymi sprawami z zakresu międzynarodowej pomocy prawnej w sprawach karnych (m.in. przesłuchanie w innym kraju, zatrzymanie dowodów, przeszukanie, wykonanie orzeczeń o karze grzywny, europejski nakaz dochodzeniowy itp.).

Badamy również dopuszczalność i zgodność z prawem pozyskiwania dowodów uzyskanych w ramach pomocy prawnej w sprawach karnych oraz możliwość ich wykorzystania w niemieckim postępowaniu karnym (np. transgraniczny podsłuch telekomunikacyjny, pościg transgraniczny, operacja pod przykryciem, wspólne zespoły śledcze itp.).

Masz pytania?
Kontakt
Skontaktuj się z nami! Jesteśmy do Twojej dyspozycji!
ADRES:

Polski Adwokat Niemcy Dr Kamila Matthies
Logenstraße 8,
Oderturm, 10 piętro
15230 Frankfurt (Oder)
Niemcy

TELEFON:

+48 696 568 151
+49 177 384 0136 (numer alarmowy SOS 24/7)

Beim Telefonieren von einem deutschen Netz:

0335 23 01 00 00
0177 384 0136 (24-Std. Notfallnummer)

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.