Dr Kamila Matthies, LL.M.

Wyłudzenie Kindergeld. Niesłuszne pobieranie Kindergeld a oszustwo podatkowe. Wywiad w radiu Cosmo.

Judge gavel, football soccer ball and euro banknotes on black background
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Zachęcamy do wysłuchania wywiadu dla berlińskiego radia Cosmo – Radio po polsku na temat konsekwencji za niesłuszne pobieranie świadczenia rodzinnego Kindergeld, którego udzieliła moja asystentka Pani Jadwiga Kopeć-Jakimiec.

https://www1.wdr.de/radio/cosmo/programm/sendungen/radio-po-polsku/damyrade/kindergeld-naduzycia-konsekwencje-damy-rade-100.html

W kilkuminutowym wywiadzie nie udało się wyczerpać tematu, ale mamy nadzieję, że udało nam się zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

➡ Wypełniając wniosek o Kindergeld podpisujesz oświadczenie, że wszystkie wskazane we wniosku dane są prawdziwe. Dotyczy to również takich kwestii jak np. miejsce pracy, miejsce zamieszkania twoje i dziecka, wiek i edukacja dziecka, pobieranie innych świadczeń jak np. 500+. Są to bardzo istotne informacje, ponieważ m.in. od nich uzależniona jest decyzja o przyznaniu bądź odmowie przyznania zasiłku. Równie ważne są załączniki, które dołączasz do wniosku – one również muszą być prawdziwe.

➡ Jeżeli niemiecka Familienkasse rozpozna Twój wniosek pozytywnie, to w decyzji przyznającej Ci Kindergeld zostaniesz pouczony o konieczności informowania Familienkasse o wszystkich zmianach dotyczących Ciebie i Twojej rodziny, które mają wpływ na wypłacanie Ci zasiłku oraz co istotne – o konsekwencjach niepoinformowania Kasy Rodzinnej o tych faktach.

➡ Jeżeli bezpodstawnie pobierasz Kindergeld w Niemczech to narażasz się nie tylko na konieczność zwrotu nienależnych pieniędzy wraz z odsetkami, ale również na odpowiedzialność karną-skarbową za przestępstwo oszustwa podatkowego z § 370 niemieckiej Ordynacji Podatkowej, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 albo kara grzywny.

Pozdrawiamy z Frankfurtu nad Odrą!
Rechtsanwältin Dr. Kamila Matthies / Adwokat w Niemczech
[email protected]
+48 696 568 151

Udostępnij nasz wpis!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Kontakt
Skontaktuj się z nami! Jesteśmy do Twojej dyspozycji!
ADRES:

Polski Adwokat Niemcy Dr Kamila Matthies
Logenstraße 8,
Oderturm, 10 piętro
15230 Frankfurt (Oder)
Niemcy

TELEFON:

+48 696 568 151
+49 177 384 0136 (numer alarmowy SOS 24/7)

Beim Telefonieren von einem deutschen Netz:

0335 23 01 00 00
0177 384 0136 (24-Std. Notfallnummer)

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.