Dr Kamila Matthies, LL.M.

Wyłudzenie Kindergeld – kolejna sprawa umorzona!

Judge gavel, football soccer ball and euro banknotes on black background
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Kolejny sukces w sprawie karnej-skarbowej związanej z Kindergeld! Postępowanie karne prowadzone przez Familienkasse w związku z zarzutem oszustwa podatkowego za niesłuszne pobieranie świadczenia rodzinnego Kindergeld umorzone na nasz wniosek! Dzięki temu Nasz Klient nie będzie figurował w rejestrze karnym jako osoba skazana.

Tym razem przekonaliśmy Familienkasse, że nie można stawiać naszemu klientowi zarzutu oszustwa podatkowego i przypisywać zamiaru wyłudzenia świadczenia rodzinnego Kindergeld, ponieważ żadne dowody nie wskazywały na to, że klient umyślnie wprowadził Familienkasse w błąd co do jego sytuacji rodzinno-zawodowej. Nie można bowiem wymagać od nikogo, aby informował o okolicznościach, o których sam nie wiedział.

Uwaga! Nigdy nie słuchaj ‘’doradców/biur/księgowych’’, którzy mówią Ci, że ‘’to co się dzieje w Polsce nie obchodzi Familienkasse’’.  To wielki błąd, który może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.

Pamiętaj, że wypełniając wniosek o Kindergeld podpisujesz oświadczenie, że wszystkie wskazane we wniosku dane są prawdziwe. Dotyczy to również takich kwestii jak np. miejsce twojej pracy, miejsce zamieszkania, wiek i edukacja dziecka, rodzaj i wysokość świadczeń pobieranych w Polsce na dziecko. Są to bardzo istotne informacje, ponieważ m.in. od nich uzależniona jest decyzja o przyznaniu bądź odmowie przyznania zasiłku.

Jeżeli niemiecka Familienkasse rozpozna Twój wniosek pozytywnie, to w decyzji przyznającej Ci Kindergeld zostaniesz pouczony o konieczności informowania Familienkasse o wszystkich zmianach dotyczących Ciebie i Twojej rodziny, które mają wpływ na wypłacanie Ci zasiłku oraz co istotne – o konsekwencjach niepoinformowania Kasy Rodzinnej o tych faktach. Gdy okaże się, że pobierasz niemiecki zasiłek rodzinny bezpodstawnie, czyli brakuje podstawy prawnej do pobierania przez Ciebie Kindergeld z uwagi na zmianę Twojej sytuacji zawodowej lub rodzinnej to Niemiecka Kasa Rodzinna nakaże zwrócić Ci nienależnie pobrane świadczenie wraz z odsetkami oraz podejmie czynności mające na celu wszczęcie postępowania karnego-skarbowego wobec Ciebie w kierunku popełnienia przestępstwa oszustwa podatkowego.

Jeżeli taka sytuacja miałaby miejsce w Twoim przypadku to dla własnego bezpieczeństwa nie podejmuj pochopnych kroków na własną rękę.  Nie składaj żadnych wyjaśnień bez zapoznania się z aktami sprawy.

Przemyśl na spokojnie swoją sytuację i w razie problemów skontaktuj się z Nami. Wiemy jak Ci pomóc.

Pozdrawiamy z Frankfurtu nad Odrą

Rechtsanwältin Dr. Kamila Matthies / Adwokat w Niemczech

[email protected]

+48 696 568 151

 

https://www.facebook.com/niemieckiadwokatmatthiespolskojezycznyprawokarne/posts/4062908163813895

Udostępnij nasz wpis!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Kontakt
Skontaktuj się z nami! Jesteśmy do Twojej dyspozycji!
ADRES:

Polski Adwokat Niemcy Dr Kamila Matthies
Logenstraße 8,
Oderturm, 10 piętro
15230 Frankfurt (Oder)
Niemcy

TELEFON:

+48 696 568 151
+49 177 384 0136 (numer alarmowy SOS 24/7)

Beim Telefonieren von einem deutschen Netz:

0335 23 01 00 00
0177 384 0136 (24-Std. Notfallnummer)

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.