Dr Kamila Matthies, LL.M.

Niemieckie prawo karne – skarbowe

Nasza oferta. Sprawdź jak możemy Ci pomóc!

Co możemy dla Ciebie zrobić?

  • reprezentacja w postępowaniu w sprawach o przestępstwa i wykroczenia skarbowe oraz celne (np. uchylanie się od obowiązku podatkowego lub celnego, oszustwo podatkowe, przemyt (np. papierosów), paserstwo podatkowe, oszustwo celne
  • sprzeciw od decyzji o nałożeniu podatku z tytułu popełnienia przestępstwa karnego-skarbowego

Jak działamy?

Skuteczna reprezentacja w sprawach z zakresu prawa karnego-skarbowego i celnego wymaga nie tylko doskonałej znajomości prawa karnego, ale również materii związanej z prawem podatkowym i celnym. Ważne zatem jest, aby konfrontując się z zarzutami karno-skarbowymi nie ryzykować samodzielnych działań i zaufać dobremu obrońcy.

Jeśli otrzymałeś zarzuty uchylania się od obowiązku podatkowego lub celnego lub oszustwa (Steuerhinterziehung) lub paserstwa podatkowego (Steuerhehlerei) związanego np. z przemytem czy nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych (papierosów, tabaki do palenia) to zgłoś się do nas niezwłocznie. Również wszystkie inne przestępstwa i wykroczenia podatkowe nie mają dla nas żadnych tajemnic i chętnie się nimi zajmiemy (np. niedozwolone nabycie roszczeń do zwrotu podatku § 383 AO, świadczenie porad w sprawach podatkowych bez uprawnień § 160 StBerG, niezgłoszenie wwozu na teren Niemiec gotówki powyżej 10.000,00 euro).

Złożymy wniosek o przesłanie Twoich akt sprawy. Sprawdzimy, czy uszczuplony podatek został naliczony prawidłowo i zgodnie z prawem. Następnie jeśli uznamy, że istnieją ku temu przesłanki złożymy wniosek o umorzenie postępowania karnego, tak aby zakończyć Twoją sprawę na etapie postępowania przygotowawczego.

Jeśli będziesz jednak potrzebował obrony przed sądem, to również się tym zajmiemy.

Ważne jest żebyś pamiętał, że jeśli popełniłeś przestępstwo lub wykroczenie karne-skarbowe to postępowanie karne jest Twoim najmniejszym zmartwieniem.

Musisz bowiem liczyć się z tym, że urząd podatkowy (Finanzamt) bądź urząd celny (Hauptzollamt) wyda wobec Ciebie decyzję podatkową (Steuerbescheid), w której zostaniesz zobowiązany do zapłaty podatku uszczuplonego w wyniku popełnionego przestępstwa (np. przemytu nieopodatkowanych papierosów na teren Niemiec, zaniżanie wartości towarów, sprawy paliwowe). Przeciwko takiej decyzji możemy również się bronić składając odpowiedni sprzeciw (zobacz naszą ofertę dotyczącą reprezentacji w sprawach podatkowych i celnych).

Masz pytania?
Kontakt
Skontaktuj się z nami! Jesteśmy do Twojej dyspozycji!
ADRES:

Polski Adwokat Niemcy Dr Kamila Matthies
Logenstraße 8,
Oderturm, 10 piętro
15230 Frankfurt (Oder)
Niemcy

TELEFON:

+48 696 568 151
+49 177 384 0136 (numer alarmowy SOS 24/7)

Beim Telefonieren von einem deutschen Netz:

0335 23 01 00 00
0177 384 0136 (24-Std. Notfallnummer)

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.