Dr Kamila Matthies, LL.M.

Posiadanie i handel narkotykami w Niemczech – postępowanie karne umorzone na nasz wniosek

Druggy kit, dose path, addiction problem concept. Pills are laid out on wooden table, syringe for dose, alcohol and handcuff, top view
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Upewnij się, kto ma dostęp do twojej skrzynki pocztowej i uważaj na przesyłki, których nie zamawiasz i na listy, których się nie spodziewasz. Nie narażaj się na odpowiedzialność karną za posiadanie i handel narkotykami.

W dzisiejszym wpisie dzielimy się z Wami historią naszego klienta, który zupełnie nieświadomie został wplątany w poważną sprawę karną, za którą groziła mu kara od 1 roku do 15 lat pozbawienia wolności. Dzięki szybkiej reakcji i argumentacji przedstawionej w naszym stanowisku udało nam się doprowadzić do umorzenia postępowania karnego prowadzonego w związku z zarzutem posiadania i sprzedaży twardych narkotyków w znacznej ilości.

Kłopoty naszego klienta rozpoczęły się od kilkunastu podejrzanych przesyłek zabezpieczonych przez niemiecki urząd celny w placówce pocztowej. Listy były bardzo lekkie, zawartość była niewyczuwalna, wszystkie zostały wysłane przez jednego (nieistniejącego) nadawcę i co istotne – były one zaadresowane do kilkuletniego dziecka naszego klienta.

Po otwarciu listów w placówce pocztowej przez urząd celny (co na marginesie nie było do końca legalne) okazało się, że zawierają one dwa rodzaje twardych narkotyków, po kilka gram w każdym liście. Ponieważ adresat listów – kilkuletnie dziecko nie mogło odpowiadać karnie za posiadanie i handel narkotykami, prokuratura wszczęła postępowanie karne wobec jego rodzica. Podczas przeszukania mieszkania nie znaleziono jednak żadnych dowodów wskazujących na to, aby nasz klient zamawiał i sprzedawał jakiekolwiek narkotyki.

W związku z tym przygotowaliśmy stanowisko, w którym wskazaliśmy, że nie istnieją żadne dowody potwierdzające, że zabezpieczone paczki zostały zamówione przez naszego klienta, a co za tym idzie nie można zarzucać mu popełnienia przestępstwa posiadania i handlu narkotykami. Przedstawiliśmy również argumentację wskazującą na to, że dostęp do skrzynki pocztowej klienta mogły mieć osoby trzecie, które być może wykorzystywały jego adres jako bezpieczny punkt przerzutowy.

Prokuratura przychyliła się do naszego stanowiska i umorzyła postępowanie karne prowadzone wobec naszego klienta. Dzięki temu nie musi on martwić się o ewentualną karę ani obawiać się kolejnych przeszukań.

https://www.facebook.com/niemieckiadwokatmatthiespolskojezycznyprawokarne/posts/4588632007908172

Pozdrawiamy z Frankfurtu nad Odrą

Rechtsanwältin Dr. Kamila Matthies / Adwokat w Niemczech

[email protected]

+48 696 568 151

Udostępnij nasz wpis!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Kontakt
Skontaktuj się z nami! Jesteśmy do Twojej dyspozycji!
ADRES:

Polski Adwokat Niemcy Dr Kamila Matthies
Logenstraße 8,
Oderturm, 10 piętro
15230 Frankfurt (Oder)
Niemcy

TELEFON:

+48 696 568 151
+49 177 384 0136 (numer alarmowy SOS 24/7)

Beim Telefonieren von einem deutschen Netz:

0335 23 01 00 00
0177 384 0136 (24-Std. Notfallnummer)

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.