Dr Kamila Matthies, LL.M.

Skarga konstytucyjna uwzględniona przez Federalny Sąd Konstytucyjny!

Symbols of law - scale, hammer and Themis
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Rozdzwoniły się od rana telefony, bo nasza Skarga Konstytucyjna została uwzględniona!! Federalny Sąd Konstytucyjny uznał Naszą Skargę Konstytucyjną za dopuszczalną i oczywiście uzasadnioną, wskazując, że Wyższy Sąd Krajowy w sposób jaskrawy naruszył Niemiecką Konstytucję w sprawie Naszego Klienta! To wydarzenie absolutnie bez precedensu!!

Szykowaliśmy dla Was na dzisiaj niespodziankę, ale czegoś takiego sami się nie spodziewaliśmy!! Na taką wiadomość adwokaci czekają latami, a czasem nawet przez całą swoją karierę!!

Postawiliśmy wszystko na jedną kartę i zwróciliśmy się o reakcję w sprawie Naszego Klienta do Federalnego Sądu Konstytucyjnego, ponieważ najpierw Sąd Krajowy, a następnie Wyższy Sąd Krajowy prowadziły tak postępowanie, że Nasz Klient czekał prawie rok na pierwszą rozprawę od daty wniesienia aktu oskarżenia.

Ponadto oba sądy krajowe nie odpowiadały na Nasze kolejne pisma o wyznaczanie terminów rozprawy oraz na wszelkie ponaglenia. Cała sytuacja nie byłaby tak problematyczna, gdyby nie fakt, że w czasie, gdy Sąd Krajowy przewlekał postępowanie bez uzasadnionego powodu, Nasz Klient czekał na rozpoczęcie rozprawy głównej w areszcie! Wyższy Sąd Krajowy za nic miał Nasze argumenty o bezprawnym ograniczaniu wolności Klienta i ciągle przedłużał mu tymczasowy areszt, stwierdzając, że nie zachodzi przewlekłość postępowania i że oskarżony ma czekać na proces w areszcie.

Federalny Sąd Konstytucyjny w wydanym orzeczeniu zgodził się z Naszymi argumentami i jednogłośnie wręcz zmiażdżył sposób działania Sądu Krajowego oraz Wyższego Sądu Krajowego, podkreślając, że w sprawie Naszego Klienta sądy swoim działaniem doprowadziły do naruszenia prawa podstawowego do wolności! Skarga konstytucyjna okazała się absolutnym sukcesem!

Dalej nie dociera do Nas to, co się wydarzyło! Rozpiera Nas duma i przekonanie, że zawsze warto walczyć do końca! W takich chwilach udowadniamy, że Nasz misja, czyli ,,wspieranie innych ludzi i dbanie o ich interesy oraz zagwarantowanie im prawa do sprawiedliwego i uczciwego procesu’’ nie jest wyłącznie sloganem, ale prawdziwym, płynącym prosto z serca i z pasji przekonaniem!

Serdecznie prosimy o udostępnienie Naszego wpisu! Być może Wasi znajomi mierzą się z niemieckim wymiarem sprawiedliwości i nie mają pomysłu jak dalej działać. Może Nasza wiadomość przekona ich, że nie ma sytuacji bez wyjścia, trzeba tylko wiedzieć jak i gdzie zawalczyć!

Pozdrawiamy serdecznie z Frankfurtu nad Odrą!

 

Udostępnij nasz wpis!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Kontakt
Skontaktuj się z nami! Jesteśmy do Twojej dyspozycji!
ADRES:

Polski Adwokat Niemcy Dr Kamila Matthies
Logenstraße 8,
Oderturm, 10 piętro
15230 Frankfurt (Oder)
Niemcy

TELEFON:

+48 696 568 151
+49 177 384 0136 (numer alarmowy SOS 24/7)

Beim Telefonieren von einem deutschen Netz:

0335 23 01 00 00
0177 384 0136 (24-Std. Notfallnummer)

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.