Dr Kamila Matthies, LL.M.

Kolejne tymczasowe aresztowanie uchylone!

Police officer puts handcuffs on a car thief, policeman arrests the driver violator on road. Cop at the work. Law protection concept, professional safety control
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Mamy kolejny sukces! Doprowadziliśmy do uchylenia nakazu aresztowania wydanego niezgodnie z prawem wobec Naszego Klienta z Polski! Uwaga! Dzisiaj historia o tym, jak ‘’drobna’’ pomyłka prokuratury może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji…

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tymczasowym aresztowaniu w Niemczech i Naszych tajemniczych ,,trikach’’, które często są skuteczne, to koniecznie dołączcie do wydarzenia i bądźcie z Nami podczas premiery naszego drugiego szkolenia online w poniedziałek, 16 marca o 19:30! -> https://web.facebook.com/events/688242191982398/

Jak pewnie zauważyliście Nasza praca często polega na wyszukiwaniu błędów prokuratury lub sądu, które prowadzą do tego, że podejmowane przez nich decyzje są niezgodne z prawem. Ludzie są tylko ludźmi, więc popełniają błędy, a rolą obrońcy jest je wychwycić i w odpowiedni sposób wykorzystać, by dbać o to, aby całe postępowanie toczyło się zgodnie z prawem. Tak było i tym razem!

Wobec Naszego Klienta, który – co istotne – nie mieszka na stałe w Niemczech prowadzone jest postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa. Najpierw prokuratura, a następnie sąd wysyłały do niego kolejne pisma w sprawie. Poczta jednak nie mogła skutecznie doręczyć dokumentów, ponieważ pod wskazanym w pismach adresem nie mieszkała osoba o takim nazwisku.

W związku z tym sąd doszedł do wniosku, że skoro wobec Naszego Klienta istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa w Niemczech, a ponadto nie sposób go odnaleźć pod wskazywanym w pismach adresem to zapewne uciekł on z Niemiec, aby uniknąć odpowiedzialności. Sąd zdecydował więc o wydaniu wobec niego postanowienia o tymczasowym aresztowaniu, w celu zapewnienia prawidłowego przebiegu postępowania.

Co ważne – samo podejrzenie popełnienie przestępstwa zasadniczo nie wystarczy, aby wydać wobec podejrzanego (albo oskarżonego) postanowienie o tymczasowym aresztowaniu, konieczne jest bowiem istnienie drugiej przesłanki zwanej ‘’podstawą aresztowania’’, a jedną z takich podstaw jest właśnie ucieczka.

Teoretycznie więc wszystko się zgadzało!

Gdy jednak otrzymaliśmy dość obszerne akta sprawy zauważyliśmy, że najpierw prokuratura, a następnie sąd wskazywały w pismach kierowanych do Naszego Klienta błędny adres, a konkretnie jego stary adres pod którym już nie mieszka. Sprawdziliśmy od razu, czy Klient w jakikolwiek sposób poinformował organy ścigania o zmianie adresu, ponieważ w innym wypadku sprawa byłaby bardziej skomplikowana.

Jak jednak jednoznacznie wynikało z akt, Nasz Klient nie tylko poinformował prokuraturę o nowym adresie, ale również złożył stosowne oświadczenie do protokołu wskazując aktualny adres zamieszkania i adres do doręczeń korespondencji.

Musieliśmy w tej sytuacji bardzo szybko działać, ponieważ istniało realne zagrożenie, że Nasz Klient w każdej chwili może zostać aresztowany. Podjęliśmy więc stosowne kroki przygotowaliśmy odpowiednie stanowisko w sprawie, co doprowadziło do bardzo szybkiego uchylenia nakazu aresztowania. Nie było bowiem żadnych podstaw do twierdzenia, że Nasz Klient uciekł z Niemiec, by uniknąć odpowiedzialności, a to właśnie na przesłance ucieczki postanowienie o tymczasowym aresztowaniu oparł sąd.

Jak więc łatwo zauważyć, z pozoru bardzo drobna pomyłka prokuratury, która wskazała błędny, nieaktualny adres w pismach, który następnie również sąd ‘’przekleił’’ do swoich pism doprowadziła do bardzo poważnych konsekwencji dla Naszego Klienta, ponieważ istniało uzasadnione zagrożenie, że jego prawo podstawowe – tj. wolność zostanie w sposób niezgodny z prawem ograniczona. A na takie działania organów jako obrońcy nie możemy się godzić! Każdy ma bowiem prawo do uczciwego, rzetelnego, sprawiedliwego i przeprowadzonego zgodnie z prawem procesu.

 

Zachęcamy raz jeszcze do dołączenia na pokład naszego darmowego szkolenia online:

https://web.facebook.com/events/688242191982398/

Pozdrawiamy z Frankfurtu nad Odrą!

Kancelaria adwokacka Dr. Kamila Matthies, LL.M.

www.adwokatniemcy.net

[email protected]

+48 696 568 15

Udostępnij nasz wpis!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Kontakt
Skontaktuj się z nami! Jesteśmy do Twojej dyspozycji!
ADRES:

Polski Adwokat Niemcy Dr Kamila Matthies
Logenstraße 8,
Oderturm, 10 piętro
15230 Frankfurt (Oder)
Niemcy

TELEFON:

+48 696 568 151
+49 177 384 0136 (numer alarmowy SOS 24/7)

Beim Telefonieren von einem deutschen Netz:

0335 23 01 00 00
0177 384 0136 (24-Std. Notfallnummer)

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.